Павутина

. Голова і груди павука об'єднані у спільну тагму - головогруди, яка сполучається із черевцем за допомогою стебельця. Черевце не поділене на сегменти. До головогрудей, з нижньої сторони, кріпиться 4 пари ходильних ніг, а біля ротового апарату ще дві пари кінцівок - хеліцери та педипальпи . На верхній передній частині головогрудей наявні вісім простих очей. На нижній поверхні кінчика черевця знаходиться шість павутинних залоз, розташованих у порожнині черевця , які продукують білковий секрет, що при контакті з повітрям полімеризується , утворюючи шовкову нитку - павутину

. Мозок розташований в головогруди, а серце в передній верхній стороні живота. Серце у павука б'ється з частотою від 30 до 70 ударів за хвилину. Коли павук - напружений чи виснажений биття може частішати до 200 ударів за хвилину. Травний тракт проходить через все тіло. На кінці його є видільна система.

. Дихають павуки легенями (чотири легеневі павуки); легенями і трахеями (дволегеневі); а також лише трахеями (деякі тропічні види).

. У павука є три пари прядильних органів. Але є павуки тільки з однією парою або навіть чотирма парами прядильних органів. У кожного прядильного органа своя власна функція. У прядильних органах є маленькі трубки, які пов’язані із залозами. Число трубок варіює від 2 до 50 тисяч.

. Шовк, утворений білком, не розкладається грибками й бактеріями, подібно до інших білків. У шовку павука є три речовини, які сприяють його довговічності: піролідин, гідрофосфат калію і нітрат калію.

. Після нічного полювання мережа зношується. Павук з'їдає вранці шовк залишаючи тільки першу нитку. Увечері, після денного відпочинку, павук будує нову мережу. Якщо улов був маленький, і мережа пошкоджена не сильно, то мережа може залишатися протягом декількох днів і використовуватися багато разів, після незначного ремонту.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 


Подібні статті

Характеристика антитіл та імуноглобулінів
Імуноглобуліни (антитіла) мають здатність специфічно з'єднуватись з антигеном і є найважливішими молекулами імунологічної системи. Тому докладне вивчення їх будови, властивостей і утворення є передумовою розуміння імунологічних механізмів. ...

Молекулярні механізми кросинговеру
Кросинговер - це явище обміну ділянками гомологічних хромосом після кон’югації у профазі-1 мейозу. Результатом цього процесу є обмін генетичною інформацією між хромосомами. Це є одним з головних чинників еволюції,так як забезпечує комбінат ...

Головне меню