Обмеження щодо комерційного використання біоінженерних методів для отримання стійких рослин

загальнодоступність інформації про потенційні ризики від застосування ГМО, які передбачається використовувати у відкритій системі, та заходи щодо дотримання біологічної і генетичної безпеки;

державна підтримка генетично-інженерних досліджень та наукових і практичних розробок у галузі біологічної і генетичної безпеки при створенні, дослідженні та практичному використанні ГМО в господарських цілях.

Діяльність, пов’язана з використанням генетично модифікованих організмів, в Україні регулюється чинною нормативно-законодавчою базою України:

▪ Закон України "Про приєднання до Картахенського протоколу про біобезпеку до Конвенції про біологічне різноманіття" № 152-ІУ від 12.09.2002.

▪ Закон України № 1103-V від 31 травня 2007 р."Про державну систему біобезпеки при створенні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів"

▪ Закон України № 1804-VІ від 19 січня 2010р. про внесення змін до Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично-модифікованих організмів "

▪ ПОСТАНОВА Кабінету Міністрів України № 468 від 13 травня 2009 р. "Про затвердження порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг".

▪ ПОСТАНОВА Кабінету Міністрів України №114 від 18 лютого 2009 р. "Про затвердження Порядку державної реєстрації генетично модифікованих організмів джерел харчових продуктів, а також харчових продуктів, косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням".

▪ ДСТУ СЕИ/Т8 15568:2008 Продукти харчові. Методи виявлення генетично модифікованих організмів та їх похідних. Відбір проб.

▪ ДСТУ І8О 21571 Продукти харчові. Методи виявлення генетично модифікованих організмів та їх похідних. Екстракція нуклеїнової кислоти.

▪ ДСТУ І8О 21572:2006 Продукти харчові. Методи аналізу для визначення генетично модифікованих організмів і похідних продуктів. Методи, які ґрунтуються на аналізі білків.

▪ ДСТУ І8О 24276:2008 Продукти харчові. Методи виявлення генетично модифікованих організмів та їх похідних. Основні вимоги і визначення.

▪ ДСТУ П СЕИ /Т8О 155688:2008 Продукти харчові. Методи виявлення генетично модифікованих організмів і їх похідних. Відбирання проб.

▪ ДСТУ І8О/Т8 21098:2008 Харчові продукти. Методи аналізу по визначенню генетично модифікованих організмів та похідних продуктів, створені на основі аналізу нуклеїнових кислот.

▪ інші галузеві стандарти.

Перейти на сторінку: 1 2 


Подібні статті

Привчання собак до пошуку та виявлення речей людини на ділянці місцевості
На сьогоднішній день в Державної прикордонної служби України є велика кількість технічних засобів, які посилюють прикордонні наряди, але службовий собака залишається незамінним засобом посилення. Використання кінолога з підготовленою соб ...

Особливості будови і біології павуків
Актуальність: павуки в наш час є однією з найбільш процвітаючих груп тварин. Вони освоїли всі природні зони Землі - від пустель і тропічних лісів до помірних областей Найбільш значущою ознакою павуків, яка відрізняє їх від інших, є паву ...

Головне меню