Онтогенетичний розвиток великих півкуль головного мозку

Поступове функціонування окремих аналізаторів сприяє прогресивному виявленню аналітико-синтетичної діяльності кори півкуль головного мозку. Усе сказане свідчить про поступове формування вищої нервової діяльності. Завершенням онтогенетичного розвитку вищої нервової діяльності є виникнення другої сигнальної системи.

В основі вікової еволюції вищої нервової діяльності лежить тренування сили, зрівноваженості і рухомості основних нервових процесів у корі, процесів збудження і гальмування.

Сказане дає підставу зробити висновок, що вища нервова діяльність людини порівняно з вищою нервовою діяльністю тварин має як кількісні, так і якісні особливості. На відміну від вищої нервової діяльності тварин вища нервова діяльність людини не вичерпується умовними рефлексами на конкретні сигнали середовища. Крім цих рефлексів, у людини є рефлекси на узагальнені поняття, виявлені сигналами, що становлять основу свідомості людини.

Перейти на сторінку: 1 2 3 


Подібні статті

Походження та філогенез плазунів
Впродовж мільярдів років Земля змінювалася – в небо здіймалися гори, море заливало суходіл, острови підіймалися з глибин океану й перетворювалися на материки, але найбільших змін планета зазнала після виникнення життя близько 3,5 мільярди ...

Мілдью винограду та заходи захисту від епіфітотій
Виноград - рослина теплого клімату, тому промислове вирощування його зосереджене головним чином у південних районах. Він володіє здатністю проростати на найрізноманітніших грунтах, окрім засолених та заболочених. На Україні виноград ви ...

Головне меню