Онтогенетичний розвиток великих півкуль головного мозку

Поступове функціонування окремих аналізаторів сприяє прогресивному виявленню аналітико-синтетичної діяльності кори півкуль головного мозку. Усе сказане свідчить про поступове формування вищої нервової діяльності. Завершенням онтогенетичного розвитку вищої нервової діяльності є виникнення другої сигнальної системи.

В основі вікової еволюції вищої нервової діяльності лежить тренування сили, зрівноваженості і рухомості основних нервових процесів у корі, процесів збудження і гальмування.

Сказане дає підставу зробити висновок, що вища нервова діяльність людини порівняно з вищою нервовою діяльністю тварин має як кількісні, так і якісні особливості. На відміну від вищої нервової діяльності тварин вища нервова діяльність людини не вичерпується умовними рефлексами на конкретні сигнали середовища. Крім цих рефлексів, у людини є рефлекси на узагальнені поняття, виявлені сигналами, що становлять основу свідомості людини.

Перейти на сторінку: 1 2 3 


Подібні статті

Молекулярні компоненти, що утворюють адгезивні міжклітинні контакти
Молекулярні компоненти міжклітинних адгезивних контактів, а саме, кадгерини і катеніни, утворюють складні багатошарові тканини з окремих однотипних клітин, та дозволяють обмінюватись інформацією між ними. Їх регульована експресія є важливо ...

Еволюційна палеонтологія Ковалевського
Відомий австрійський палеонтолог Р. Гернес (Rudolf Hoernes, 1850–1912) у своїй книзі про вимирання видів, родів і більш великих груп, писав, що В.О. Ковалевський повинен вважатися попередником Копа й Осборна як «справжніх засновників неол ...

Головне меню