Перстач прямостоячий

Рекомендації щодо вживання:

Калган, перед­усім, застосовується як в’яжучий засіб, але вважають, що він тамує біль, діє відхаркувально. При поносах, в тому числі і дизентерійних, п’ють чай - настій з його кореневищ: повну чайну ложку подрібненого корене­вища на 1 склянку кип’ятку. Добова доза - до 3-х скля­нок.

Як знезаражуюче (бактерицидне), кровоспинне, в’я­жуче - вживають відвар подрібненого кореневища: 2 чайні ложки на 1 склянку води. Кип’ятять на слаб­кому вогні хвилин 15, дають дещо прохолонути і відразу проціджують. Дають пити по і-2 столові ложки відвару при загальних процесах у шлунково-кишковому тракті, різних внутрішніх кровотечах (шлункових, кишкових, маткових), при поносах, в тому числі колітних, та при деяких захворюваннях жовчних шляхів та печінки.

Замість настою (відвару) дехто практикує приймання порошку з кореневища двічі на день по чверті чайної ложки. Висипають на язик та запивають теплою пере­вареною водою.

Зовнішньо. Водяний відвар кореневищ - біля 20 г на 1 літр - є засобом для полоскання рота при цинготних захворюваннях, запаленнях ясен, а при ангіні - для полоскання горла. Таким же відваром обмивають рани, пролежні, опіки, відмороження та екзематозні уражен­ня; роблять примочки (останнє не при всіх формах екзем). Крім того, розводять цей відвар (1:1) теплою перевареною водою і використовують для спринцювання при білях, обмивають анальний отвір при геморої, навіть роблять малі клізми (коли немає запорів).

Тріщини на шкірі рук, ніг і на губах (особливо від вітру) у дітей та дорослих змазують маззю з порошка кореневищ калгану: 5 г заварюють (5 хвилин на слабому вогні) на склянку вершкового масла. Теплим проціджу­ють у банку. Цією маззю змазують і гемороїдальні гулі.

Стала популярною в народі і настоянка калгану на горілці: 3 столові ложки подрібненого кореневища на півлітри. Приймають по чайній ложці 4-5 разів на день. Вона покращує апетит і травлення їжі, діє дещо тоні­зуюче, але те, що вона поліпшує статеву потенцію, на мій погляд, сумнівно.

Порізані і висушені кореневища зберігають у щільно закритих коробках. Строк зберігання - до 4-х років.

Перейти на сторінку: 1 2 


Подібні статті

Принципові відмінності живих систем від неживих
Проблема походження життя отримала зараз непереборну цікавість для всього людства. Вона не тільки залучає до себе пильну увагу вчених різних країн і спеціальностей, але цікавить взагалі всіх людей світу. Зараз вважається загальновизнани ...

Хвороби та шкідники квіткових рослин
Протягом багатьох століть пояснення хвороби були примітивними. Розвиток їх почався з ХІХ століття після доведення хибності теорії про зародження організмів. Основоположники лісової фітопатології Антуан де Барі, Воронін. Фітопатологія – вивчає ...

Головне меню