Систематичний огляд небезпечних видів типу Членистоногих

Павук-хрестовик свою здобич ловить за допомогою павутини. Прядильні апарат павуків складається з зовнішніх утворень - павутинових бородавок - і з внутрішніх органів - павутинних залоз. Три пари павутинних бородавок розташовані біля заднього кінця черевця. Кожна така бородавка пронизана на кінці сотнею дрібних отворів. З кожного отвори витікає крапелька клейкою рідини, яка при русі павука витягується в найтоншу ниточку. Ці ниточки зливаються, в одну й швидко густішають на повітрі. У результаті утворюється тонка, але міцна нитка. Така клейка рідина виділяється численними павутинними залозами, розташованими в задній частині черевця. Протоки відкриваються на їх павутинових бородавках[13].

Щоб утворити свою ловчі тенета павук-хрестовик спочатку прикріплює нитку в кількох зручних місцях, утворюючи рамку для мережі у вигляді неправильного багатокутника. Потім пересувається до середини верхньої нитки і, спускаючись звідти вниз, проводить міцну вертикальну нитку. Далі з середини цього нитки, як з центру, павук проводить нитки на всі боки, на зразок спиць колеса. Це основа всієї павутинний мережі. Потім павук починає з центру проводити кругові нитки, прикріплюючи їх до кожної радіальної нитки краплею клейкої речовини. Посередині мережі, де потім сидить сам павук, кругові нитки сухі. Інші нитки покриті крапельками дуже клейкою рідини і тому завжди клеєння. У цій сітці буває понад 100 000 таких крапельок-вузликів[14].

До них прилипають крилами і лапками комахи, налітають на мережу. Сам павук або висить головою вниз в центрі павутини мережі, або ховається в стороні під листком. У цьому випадку він простягає до себе з центру павутини міцну сигнальну нитку.

Тіло самиць довше, ніж у самців (20-25 та 10-11 мм відповідно). Самці мають вужче черевце. У павука-хрестовика є малюнок у вигляді хреста на спинній поверхні черевця. Покриви цього павука мають шар воскоподібної речовини, яка запобігає випаровуванню води. Головогруди вкриті товстим та міцним головогрудним щитом, у передній частині якого розташовані вісім простих очей

Бразильський мандрівний павук (Phoneutria fera)

- швидкий, активний і дуже отруйний павук! Цих великих і небезпечних павуків відносять до найбільш отруйним павукам, відомим людині. У південній Америці ці павуки зазвичай зустрічаються в будинках, ховаються в черевиках, капелюхах і іншому одязі. Бразильський мандрівний павук не плете павутину і не сидить на місці, звідси він і одержав свою назву (у нього є інша назва - банановий павук)[15].

Ареал проживання: тропічні і субтропічні регіони південної Америки. Один зареєстрований випадок укусу в Україні.

Тип: земний, також живе на деревах. Їжа: молоді павуки поїдають дрозофіл, дрібних цвіркунів. Дорослі особини їдять цвіркунів та інших великих комах, а також маленьких ящірок і мишей. Розмір: 10-12,5 см. Темп зростання: швидкий. Температура: 23,8-26,6 °C. Вологість: близько 80%. Характер: активний і збуджений. Житло: молоді павуки можуть жити в прозорому пластиковому контейнері з отворами для свіжого повітря. Дорослим особинам потрібно тераріум об'ємом 17-35 літрів. Площа дна тераріуму більш важлива, ніж висота. Субстрат: 5-8 см сфагнових або горшечной грунту. Оформлення: живі рослини, кора дерев, плавець та ін, все, що створює гарні потаємні місця[16].

Клас Комахи (Insecta)

Медоносна бджола ́(лат. Apis mellifera) - вид комах яких людина одомашнила. Бджолина родина складається з матки, робітників і самців-трутнів. Після спарювання трутнів не пускають у вулик тому вони гинуть або їх вбивають бджоли робітники.

Джміль (лат. Bombus) - рід комах надродини Бджіл. Відрізняється великими розмірами, мирним характером і не дуже болісним укусом. У багатьох відношеннях близький медоносним бджолам. Близько 300 видів джмелів мешкають в Північній Євразії, в Північній Америці у горах[17].

Перейти на сторінку: 1 2 3


Подібні статті

Біохімія трансгенної картоплі в умовах України
Підвищений “тиск” на організм людини ксенобіотичних сполук природного та штучного походження обумовлює необхідність поглибленого вивчення таких сполук, і в першу тих із них, котрі входять до складу найбільш поширених харчових продуктів, зо ...

Птахи Коропського району
Людина в своїй господарській діяльності використовує багатства природних екосистем і сама створює штучні або напівштучні екосистеми з метою їх збагачення і кращого пристосування до своїх потреб. Насаджені ліси і парки, поля сільськогоспода ...

Головне меню