Систематичний огляд небезпечних видів типу Членистоногих

Корисний запилювач. Запилює багато квіток, які не запилюють інші комахи. Найбільше запилює конюшину та метеликові рослини. Для запилення овочевих в теплицях використовують штучно розведених джмелів. Тільце у джмеля товсте і волохатіше, ніж у бджіл. Як і у бджіл, у джмелів народжуються самці, що не мають жала.

Одні з набільш холодостійких комах. Джмелі скорочують м'язи грудей, розігріваючи своє тіло до 40 °C. Це дозволяє їм вилітати рано вранці і збирати перший нектар, коли повітря ще не достатньо прогрілося, і це дає джмелям певну конкурентну перевагу перед іншими видами комах[18].

Джмелі - це суспільні комахи. У них є розділення самок на більших плодячих маток і дрібних безплідних робочих, що виконують усі основні роботи у гнізді. Зазвичай у великих джмелиних гніздах буває 100-200, рідше до 500 особин.

Існує думка, що з погляду аеродинаміки джміль не може літати.

Шершень (Vespa), рід гуртосімейних жалячих перетинчастокрилих комах надродини справжніх ос та підродини Паперових ос.

Рід нараховує 23 види, розповсюджених здебільшого в Південно-Східній Азії: Китаї, В'єтнамі, Таїланді, Індонезії, а також у Східній Індії. Найбільш відомий звичайний шершень (Vespa crabro), розповсюджений в Україні, по всій Європі, в Північно-Східній Азії, довжиною близько 20-30 мм.

Наслідки укусу шершня залежать від реакції організму та можуть бути різними. Отрута звичайних шершнів менш токсична, ніж бджолина, жало при укусі не залишається в рані, але шершень може нанести декілька укусів поспіль. Велика кількість отрути шершня викликає досить серйозне запалення. За високої індивідуальної чутливості (алергії) наслідки можуть бути більш важкими, а при великій кількості укусів можливий летальний випадок.

Жуки-наривники, більш відомі під загальною назвою «шпанські мушки», займають перше місце серед комах, які не мають спеціальних пристосувань для нанесення ранок та введення отрути. Жуки-наривники - продовгуваті комахи з відносно вузьким тілом, сягають в довжину 2 см. Мають металево блискучі надкрила зеленого кольору, червоні з темними плямами, з сірими смужками та ін. в залежності від виду

Перейти на сторінку: 1 2 3 


Подібні статті

Фауна прісноводних черевоногих молюсків
Тваринний світ досить різноманітний. Тварини, а особливо безхребетні, зустрічаються майже у всіх біосферних оболонках. В даний час посилено освоювання різних екосистем, значна частина досліджень припадає на водні екосистеми. Світ безхре ...

Інсулін
Основною ознакою будови залоз внутрішньої секреції є відсутність вивідних проток, тому їхні секрети виділяються безпосередньо у кров або лімфу, що їх омиває. Кількість цих секретів невелика, називаються вони гормонами (від грецького слова, ...

Головне меню