Представники інтродукованих хвойних в дендрарії АБС

Природно поширена на Тихоокеанському узбережжі Північної Америки. Культивується в Україні. До шести років росте повільно. Потім ріст збільшується. Тіньовитривала, морозостійка, але молоді рослини під час морозу потребують захисту. Засуху витримує незадовільно. Краще росте і розвивається на потужних, багатих, вологих, але добре дренованих ґрунтах. Може рости на бідних ґрунтах. Доживає до 500 — 800 років.

ВИСНОВОК

Інтродукція — переселення окремих видів рослин і тварин у місцевості, де вони раніше не жили. Це і є початкова фаза акліматизації видів.

Інтродукція рослин, яка виникла багато століть тому стихійно, стала сьогодні фундаментальною наукою, яка сприяє збагаченню культурної флори Землі новими видами і формами. Вона покликана підвищити продуктивність сільського господарства, садівництва, лісівництва і рекреаційного рослинництва. Позитивних наслідків у процесі інтродукції можна домогтися лише у випадку збігу ритму розвитку рослин з періодичністю клімату їх нового місцезростання. Ритм рослин як елементарне чергування фаз розвитку є наслідком їх тривалого історичного пристосування до певних умов існування і значною мірою характеризується консерватизмом.

У лісові насадження України інтродуковано понад 30 видів деревних порід, серед яких значні площі займають модрина європейська (64000 га), псевдотсуга Мензіса (645 га), модрина японська (110 га), сосна Веймутова (1340 га), сосна чорна (235 га), туя гігантська (34 га) та ін. Завдяки Співпраці спеціалістів з інтродукції і озеленення у садово-паркове господарство України рекомендовано понад 1000 видів і форм деревних і чагарникових порід. Важливе місце в інтродукції відводиться ботанічним і дендрологічним садам.

Всі представники Хвойних у сучасній флорі це дерев'янисті форми, які складають до третини основних лісоутворюючих видів планети. Їх роль особливо значна в помірній зоні, де вони формують біом тайги. Переважна більшість голонасінних це вічнозелені рослини з вузькими голчастими (роди сосна, ялина) або лусковидними (роди туя, яловець) шістками, які зустрічаються переважно в помірній зоні, але в субтропічних і іронічних регіонах планети зустрічаються види з широкими лінійними (рід подокарпус) та великими перистими (роди саговник, замія) листками.

Ця група рослин належить до різноспорових. У них насінний зачаток розміщений на відкритому мегаспорофілі. Розвиток жіночого гаметофіту від проростання мегаспори до утворення яйцеклітини, процес запліднення, утворення та розвиток зародка, а потім насінини відбуваються на спорофіті. У цієї групи рослин простежується тенденція „посилення" ролі спорофіту.

Інтродуковані хвойні рослини досить інтенсивно використовуються для озеленення різних територій: парків, скверів, створення зелених алей, альпійських гірок тощо.

Перейти на сторінку: 1 2 


Подібні статті

Особливості будови і життєдіяльності лишайників
Лишайники – це особливі організми, в тілі яких об’єднані водорості і гриби в нові комплекси симбіотичних організмів з новими морфологічними, фізіологічними та екологічними властивостями. Відомо понад 20 000 видів лишайників. Лишайники ...

Клас Двостулкові молюски
Тваринний світ досить різноманітний. Тварини, а особливо безхребетні, зустрічаються майже у всіх біосферних оболонках. В даний час посилено освоювання різних екосистем, значна частина досліджень припадає на водні екосистеми. Світ безхр ...

Головне меню