Розвиток дитячого ботанічного саду та напрямки його діяльності

В гуртках діти не тільки знайомляться з біологічним аспектом рослин, а й розширюють свої знання з історії, географії, хімії. В даний час в зв'язку з соціальним замовленням і вимогами суспільства, дитячий міський ботанічний сад орієнтується на допрофільну і профільну освіту. З кожним роком збільшується кількість учнів, колишніх юннатів, які після закінчення школи обирають собі за професію біологію, хімію, екологію та географію.

Вже більше 50-ти років юннати та колектив ботанічного саду займаються не лише вирощуванням типових представників місцевої флори, а й вивченням та збереженням зникаючих рослин о. Хортиця У відповідності із Законом України "Про охорону оточуючого природного середовища" Запорізький міський дитячий ботанічний сад постійно веде роботу по збереженню рідкісних та зникаючих видів рослин, які занесені до Червоної книги не лише запорізького краю, а й усієї України та Європи. Проводиться просвітницька та природоохоронна робота з популяризації екологічних знань через пресу , радіо, телебачення (газети: "Наш город", "Верже", "МІГ", "Аргументи і факти", журнали: "Паросток", "Пізнайко", "Квіти України". Телерадіокомпанії: "Ностальжі", "Великий луг", "Алекс", "ТВ-5", Держтелерадіо компанія "Інтер"). Ботанічний сад активно співпрацює зі школами м. Запоріжжя. Учні шкіл використовують матеріально-технічну базу ботанічного саду при проведенні практичних робіт своїх досліджень для МАН. До роботи з обдарованою молоддю міста залучаються провідні фахівці вищих навчальних закладів (ЗНУ, ЗДМУ, ЗДІА), які забезпечують ґрунтовну роботу, професійну підготовку для подальшого навчання старшокласників. З 2003 року разом із НМЦ управління освіти і науки Запорізької міської ради дитячий ботанічний сад створив спільну раду з організації та проведення заходів еколого-натуралістичних та природоохоронних напрямків, які проходять в нашому місті.

В 2004 на базі нашого закладу започатковано міський банк шкільних еколого-методичних програм. З метою соціального захисту населення між Запорізьким міським дитячим ботанічним садом і центром зайнятості Шевченківського району укладена угода про організацію оплачуваних громадських робіт, спрямованих на догляд за рослинами заповідної зони. За роки свого існування, наш заклад тісно співпрацює з Держуправлінням екології та природних ресурсів, Національним заповідником "Хортиця", середньоспеціальними і вищими навчальними закладами, заводами: "Запоріжсталь", "Укрграфіт", "Запорізький феросплавний", ЗМКБ ім. академіка А.Г. Івченко "Прогрес", "Мотор Січ", фірмою "Ольф", яка забезпечує солодощами масові заходи, що проходять в ботанічному саду. Методисти та завідуючі відділами постійно проводять консультації та семінари, на яких знайомлять громадськість з проблемами екології нашого краю, впливом діяльності людини на флору великого промислового центру та пов'язані з цим проблеми вирощування та догляду за рослинами. Розроблено ряд тематичних екскурсій згідно шкільної програми з курсу біології: "Відозміни пагонів і коренів", "Листок, як орган фотосинтезу", "Еволюція рослин" та багато інших.

На базі ботанічного саду свої заняття проводить Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти щодо методики організації екологічної освіти в школах та позашкільних закладах. Педагогічними кадрами нашого закладу впроваджуються в життя нетрадиційні методики навчання та виховання, використовуються новітні технології, інноваційні форми та методи організації навчально-виховного процесу.

Перейти на сторінку: 1 2 3 


Подібні статті

Характеристика підродини Шпротоподібні, або Звичайні оселедці (Clupeinae)
Шпротоподібні, або звичайні оселедці, являють собою групу найважливіших для людини оселедцевих риб, що включає північних морських оселедців, сардин, сардинел, шпротів, тюльок і інші роди. Сюди входять 12 родів з 40–45 видами. Види трьох ...

Генетична інженерія при створенні стійких рослин до гербіцидів
Генна інженерія ґрунтується на молекулярній біології яка дає можливість вносити зміни в молекулярну взаємодію основних біологічних молекул у клітині й поза нею. Біологи оволоділи методами, які дають можливість маніпулювати біологічними ...

Головне меню