Дендрофлора

За декоративними ознаками не поступаються їй такі види як адіантум "Венерине волосся", щитник чоловічий, а також представники з родин безщитникових та аспленієвих, невиразнолускових - орляк звичайний, в молодому віці він є чудовою харчовою рослиною. Здавна відомі й лікарські властивості деяких видів папоротей. В експозиції можна побачити епіфітні папоротеподібні рослини "оленячі роги" (платіцерум оленорогий), "пташине гніздо" (аспленіум гніздовий). Не менш цікаві й представники відділу голонасінних. Особливу увагу привертають рослини, що належать до класу Саговникових (саговник закручений та відігнутий), араукарія, секвоя вічнозелена. З покритонасінних найповніше представлено сукуленти. Колекція відділу сукулентних рослин налічує 504 види, різновиди та форми. Завідує цим відділом Черняєва Ірина Альбертівна. Увагу відвідувачів завжди привертають кактуси з листками - родокактус великолистковий та перескія колюча родом з Південної Америки , які в умовах оранжерей квітнуть протягом весняно-літнього періоду й мають чудові рожеві квіти. Унікальним є селеніцереус великоквітковий. За чудову біло-рожеву квітку, що розпускається вночі, селеніцереус звуть "Царицею ночі".

Широко представлено в колекції сукулентні рослини з інших родин. Високою декоративністю вирізняються представники родини товстянкових з родів: еоніум, ехеверія, товстянка, котіледон, тацитус, монантес, молодило, каланхое. Особливу увагу привертають рослини з родини аізонових.

Представники родів літопси, конофітум за формою нагадують гальку, за що дістали назву "живі камінці". Величний вигляд має молочай канделяроподібний. У колекції представлено рідкісні сукулентні рослини з родів : пахіподіум, аденіум, молочайні, агавові, асфоделові та деяких інших. В оранжереях ботанічного саду зібрано колекцію пальм, яка налічує 20 видів: Вашингтонія нитконосна та могутня, трахікарпус Форчуна і Мартіна, лівістона китайська, каріота жалка, вони надають неповторного колориту експозицій субтропічної флори Америки та Аваралії. Цікава колекція фікусів : ліроподібний, бенгальський, Бенджаміна, трикутний, священний. Парцела, каучуконосний та інші. В оранжереях вирощують цінні плодові та лікарські тропічні й субтропічні рослини, відомі цілющими властивостями : мирт звичайний, мурайя екзотична, зізіфус справжній, папайя, алоказія великокоренева та багато інших. В оранжерейних умовах плодоносять інжир, фейхоа, банан мудреців та гібридний, ананас чубатий, монстера приваблива, кінткан, апельсин, мандарин, лимон, гранат. Значне місце в колекції дитячого ботанічного саду належить представникам родин ароїдних, бромілієвих, орхідних [7].

Переважна більшість з них - декоративні рослини, широко використовуються в озелененні. Це представники родів аглоенема і дифенбахія, які мають яскраве листя. Окрасою колекції є квітучі рослини антуріумів Андре і Шерцера. Родина бромелієвих знайома всім завдяки славнозвісному ананасу, про те мало хто знає, що до цієї родини належить тілянсія уснеєподібна, яка в дорослому віці не має коріння і зовні нагадує лишайник помірної зони - уснею. Серед бромелієвих є багато декоративних видів, з яких слід насамперед згадати ехмею смугасту, вріезею блискучу, неорегелію чудову. Вражають своєю красою квіти орхідеї. В умовах оранжереї квітне стангопея тигрова, целогіна гребінчаста, оцидіум опалений, пафіопеділюм чудовий та гібридний, ніпентус, ваніль плосколиста та багато інших видів. Широко представлені водні та прибережно-водні тропічні та субтропічні рослини. В басейні рясно квітнуть анубіас та водяний гіоцинт - ейхорнія товсточерешкова.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4


Подібні статті

Кишковопорожнинні
Кишковопорожнинні здавна відомі людині. Ще давньогрецький учений Аристотель писав про деяких представників цього типу. Він, як згодом і багато інших вчених, вважав їх чимось середнім між тваринами та рослинами (такі самі проблеми були з си ...

Локалізація та розподіл ферментних систем у рослинній клітині
Актуальність теми: тема вивчається для глибокого розуміння фізіологічних процесів, що протікають в рослинній клітині. Знання теми необхідні для кращого сприйняття інших тем, наприклад, «Фотосинтез», «Біосинтез білку». Адже ферменти беруть ...

Головне меню