Отруйні членистоногі України

Членистоногі - лат. Arthropoda. Тип членистоногі - найбільша група первинноротих безхребетних тварин. До цього типу відносяться тварини, тіло яких розділене на членики і має членисті кінцівки. Зовнішня оболонка членистоногих покрита щільним хітиновим покривом, який складається з азотистої органічної речовини. У цей тип входить три класи тварин: павукоподібні, ракоподібні та комахи.

Павукоподібні - хижі безхребетні тварини, відносяться до типу членистоногих. Основна їжа павукоподібних тварин - це нутрощі комах, які вони висмоктують, залишаючи тільки зовнішню оболонку. Всі павукоподібні мають шість пар кінцівок: чотири пари ходільних ніг і дві пари щелеп. Павуки, кліщі, скорпіони, псевдоскорпіони і косарики є найбільш поширеними серед павукоподібних тварин. Тіло павука складається з головогрудей і черевця. Свою здобич павук вбиває за допомогою першої пари щелеп. Павук встромлюється у видобуток, в утворені ранки з отруйних залоз стікає отрута, що вбиває жертву. Поїдання видобутку здійснюється за допомогою другої пари щелеп.

Кліщі також відносяться до павукоподібних безхребетним тваринам. Серед кліщів найпоширенішим можна вважати коростяний зудня. Є збудником такої хвороби як короста. Кліщ поселяється на тілі і, роблячи тоненькі ходи, заражає людини. Тіло скорпіонів також як і павуків складається з двох відділів: головогрудей і черевця.

Скорпіон має чотири пари ніг і пару клешневідних кінцівок. Отрута скорпіона розташований у хвостовій частині тіла, і ділиться на два види. Перший з них просто паралізує свою жертву, а другий, якщо під час не знайти протиотруту може призвести до смерті як тварина так і людину.

Ракоподібні - водні безхребетні тварини, відносяться до типу членистоногих. Ракоподібні тварини трохи відрізняються від інших членистоногих. Тільки у ракоподібних органи дихання представлені у вигляді зябер. Вони мають по дві пари вусиків. Також деякі представники ракоподібних членистоногих можуть дихати всією поверхнею тіла. До ракоподібних тварин ставляться краби, річкові раки, циклопи, дафнії та інші безхребетні тварини. Тіло річкового раку складається з двох відділів: головогрудей і черевця. Зовнішній покрив складається з хітину - азотистого органічної речовини. Річкові раки дуже корисні, тому що, харчуючись трупами тварин, очищають воду від їх розкладу. Краби мають чотири пари ніг і пару клешневідних кінцівок. Тіло краба також складається з двох відділів: перший покритий твердим захисним панциром - головогруди і другий - черевце. Краби можуть досягати великих розмірів.

Комахи - клас безхребетних членистоногих тварин. Комахи поширені по всій земній кулі. Тіло комах, як і в інших представників членистоногих, покрито спеціальним покривом - хітином. До класу комах відноситься більше 1,5 мільйонів видів тварин. Найбільш поширеними є: хрущі, мурашки, медоносні бджоли, капустниці, метелики і інші. Травневий жук належить до типу членистоногих, так як тіло і кінцівки його членисті. Тіло хруща ділиться на три відділи: голова, груди і черевце. Хрущі заподіюють величезну шкоду сільському господарству, тому для їх усунення застосують спеціальні отруйні препарати. Бджоли відносяться до класу комах. За своїми функціями розрізняють три види бджіл: матку, трутень і робоча бджола. Кожен вид виконує окремі функції.


  Подібні статті

  Мінерали в харчуванні людини
  Мінеральні речовини входять в склад тканин організму людини, ферментів, гормонів. Вони відіграють велику роль в пластичних процесах, у формуванні і побудові тканин організму, особливо скелету, підтримання кислотно-лужної рівноваги, створен ...

  Адвентивна флора Чернігівської області історія формування та сучасний стан
  Масове поширення чужоземних видів після їх випадкового проникнення в країну або в окремі місцевості, де їх раніше не було, добре відоме. Деякі адвентивні рослини за короткий час поширюються по всій країні; інші поволі, але неухильне збільшують свої а ...

  Головне меню