Молекулярні компоненти, що утворюють адгезивні міжклітинні контакти

Молекулярні компоненти міжклітинних адгезивних контактів, а саме, кадгерини і катеніни, утворюють складні багатошарові тканини з окремих однотипних клітин, та дозволяють обмінюватись інформацією між ними. Їх регульована експресія є важливою у морфогенезі тому, що здійснює контроль над мобільністю клітин та формуванні клітинних пластів в ембріогенезі, а також під час регенерації тканин.

Взаємодія кадгеринів, катенінів, проміжних і актинових мікрофіламентів призводить до утворення цитоскелету, який надає клітинам і тканинам певної стійкої форми, та дозволяє витримувати навантаження необхідне для виконання тканинами їхніх функцій. Найяскравішим прикладом є шкірний епітелій, в якому міжклітинні контакти утворені за типом десмосом, що забезпечують йому високу щільність і міцність.

Порушення їхніх функцій зумовлює виникнення серйозних патологій таких як дисплазії, які є початковими стадіями онтогенезу.

Метою даної роботи є аналіз сучасних літературних даних, щодо молекулярних компонентів, які задіяні в утворенні міжклітинних контактів.


    Подібні статті

    Розвиток хрящової тканини в онтогенезі безхвостих
    З курсу загальної ембріології відомо, що в зиготі запрограмована можливість формування цілого організму. Першими розблоковуються гени, що зумовлюють здатність клітини до проліферації і регулюють загальний метаболізм клітин. В міру того, як ...

    Життя в межах внутрішніх водойм
    Водні об'єкти, розташовані серед суходільних масивів, називають континентальними, або внутрішніми. Вони поділяються на водойми, або водні об'єкти уповільненого стоку, і водотоки — водні об'єкти прискореного стоку. Водойми уповільненого сто ...

    Головне меню