Матеріали та методика дослідження
Методти транспортування. Стагнофільних кулькових перевозили в невеликих плоских посудинах (чашки Петрі, кювети, малі кристалізатори та ін. ), дно яких вкривали вологим грунтом, взятим із відповідного біотопу.
Молюсків розкладали між зволоженими листами сантиметрової товщини поролону, які укладали один на другий у фанерні ящики з продірявленими стінками для вентиляції, і в такому вигляді транспортували.
Перлівницевих транспортували в полотняних мішечках, вставлених, у свою чергу, в мішечки з поліетилену. При цьому, треба слідкувати за тим, щоб на дні тари не збиралась вода, це може призвести до загибелі тварин.
Методи виготовлення колекцій. Для виготовлення колекції черепашок двостулкових молюсків видаляли м’які тканини. Брудних черепашок добре вимивали.
Для звільнення крупних двостулкових молюсків від м'яких частин тіла, перерізали м'язи-замикачі (адуктори) черепашок. Для цього лезо скальпеля вводили між черепашкою та мантією і проводили до переднього краю лігаменту. Потім так само перерізали задній м'яз-замикач. Коли черепашка розкривалася, то видаляли скальпелем мантію з мантійним комплексом. Внутрішню поверхню беззубок покрили рициновою олією, щоб зберегти стулки черепашок від руйнування. Дуже дрібні двостулкові молюски зберігаються в етиловому спирті сухими, засушуючись разом із м'якими тканинами.
Методи зберігання. Черепашки великих та середніх розмірів добре зберігаються у картонних коробках різних розмірів. Дрібні молюски -- у пробірках діаметром 5-8 мм і довжиною 50-60 мм. У коробки чи пробірки вміщували черепашки одного виду з однієї проби. У кожній коробці, чи пробірці знаходяться етикетки з датою та місцем збору, прізвищем того, хто зібрав і хто визначив матеріал.
Визначення зібраних молюсків проводилися за визначниками. [18,30].
Подібні статті
Зниження харчової цінності нутрієнтів під час зберігання і перероблення
Харчування – фізична потреба людини. Їжа є вихідним
матеріалом для побудови і відновлення кожної клітини організму людини.
Підраховано, що за своє життя людина споживає в середньому близько 1,3 т
білків, 12,5 т вуглеводів і 75 т води. За в ...
Праця як прорив до свободи
Що
таке праця? Праця - це той місток, що прокладений від первісної до сучасної
людини. Саме вона зробила нас тим, ким ми є. Ми перестали ховатись від
блискавки, думаючи, що це боги карають нас за неслухняність, перестали чекати
літа, аби ...