Біоморфологічні особливості та cхожість насіння Leontopodium alpinum Cass

Флора високогір’я Українських Карпат характеризується високим ступенем ендемізму та рідкісності. Переважна більшість ендемічних та рідкісних видів сформована з малочисельних популяцій. Дослідження стратегії малочисельних популяцій цих видів повинно стати основою для розроблення заходів, спрямованих на їх збереження. Перед заповідниками поставлено завдання сприяти збереженню унікальних об’єктів, рідкісних рослинних угруповань. alpinum Cass (білотка альпійська, шовкова косиця, едельвейс) належить до найбільш рідкісних та зникаючих видів рослин Українських Карпат. Цей вид належить до рослин, які вмирають або безпосередньо знаходяться під загрозою зникнення. Це зумовлюють два головні чинники. Те, що вид зберігся лише у кількох ізольованих місцезростаннях у виді залишків популяції низької чисельності на малих площах, і те, що чисельність особин протягом тривалого часу зменшується і для регіону Українських Карпат сучасний етап усіх популяцій є критичним.

Метою досліджень було розкриття особливостей високогір’я Українських Карпат щодо їхньої структури, внутрішньопопуляційної і міжпопуляційної мінливості під впливом природних та антропогенних факторів, оцінка їхнього сучасного стану.

Намагалися з'ясувати причини загрози та рідкісності даного виду, та детальніше проаналізувати, які фактори згубно впливають на неї, а які дають досить високу кількість проростків.

Завданням було порівняти біоморфологічні особливості генеративних особин інтродукованих рослин та рослин природних популяцій. Дослідити схожість насінин Leontopodium alpinum Cass у культурі та прослідкувати ранні етапи онтогенезу.

Закартувати місця зростання Leontopodium alpinum Cass у природних популяціях Українських Карпат.

Як предмет дослідження було взято гербарні зразки природніх місць зростання, гербарні зразки з культури та інтродуковані рослини Ботанічного саду Львівського університету імені Івана Франка.


    Подібні статті

    Молекулярні механізми кросинговеру
    Кросинговер - це явище обміну ділянками гомологічних хромосом після кон’югації у профазі-1 мейозу. Результатом цього процесу є обмін генетичною інформацією між хромосомами. Це є одним з головних чинників еволюції,так як забезпечує комбінат ...

    Біологічний контроль збудників хвороб рослин
    Актуальність. Протягом останнього часу в фітовірусологи, як і в інших молекулярно-біологічних дисциплінах, спостерігається значний інтерес до розвитку досліджень на популяційному та еколого-популяційному рівні, і ця тенденція є загальною для багатьох ...

    Головне меню