Мілдью винограду та заходи захисту від епіфітотій

Виноград - рослина теплого клімату, тому промислове вирощування його зосереджене головним чином у південних районах. Він володіє здатністю проростати на найрізноманітніших грунтах, окрім засолених та заболочених.

На Україні виноград вирощується у найрізноманітніших грунтово-кліматичних умовах, починаючи від буро-підзолистих грунтів Закарпаття та до коричневих східного Середземномор’я.

Виноград серед плодових культур займає особливе становище завдяки своєї потенційної невибагливості до ґрунтів, посухостійкості, можливості освоювати малопридатні землі та отримувати високі врожаї при дотриманні необхідних агротехнічних заходів. Вирощування такої значущої харчової і цілющою культури як виноград по всій країні - від її східних околиць до західних кордонів, до самих північних широт - це вагомий внесок у створення надійного продовольчого благополуччя, як смачний, один з найбільш цінних поживних продуктів харчування має дієтичне і лікувальне значення.

Корисні властивості винограду обумовлені вмістом у ньому великої кількості необхідних речовин і вітамінів, а саме: у винограді містяться калій, кальцій, магній, марганець, кобальт, вітаміни С, РР, Р, В1, В6, В12, фолієва кислота, каротин. Виноград багатий вуглеводами (18-20%), цукрами, органічними кислотами (яблучною, саліциловою, лимонною, бурштиновою, мурашиною й ін.). Виноград володіє високими харчовими і смаковими якостями. У винограді містяться легкозасвоювані цукри (17,5%), органічні кислоти - винна, яблучна та інші (0,6 %), пектинові й мінеральні речовини: натрій (26%), калій (25%), кальцій (45%), фосфор (22%), залізо (0,6%), фарбувальні й ароматичні речовини і значна кількість води (80,2 %).

Найважливішою задачею в сільському господарстві є підвищення виробництва винограду. Отримати високі врожаї та якісну продукцію не можливо без застосування заходів захисту від шкідливих організмів.

Для захисту культури від шкідливих організмів розроблено і застосовується багато заходів. Але жоден з них при застосуванні окремо не здатний повністю захистити культуру, бо дія багатьох з них короткочасна, обмежується знищенням окремих шкідливих організмів або певний захід не можна в даний період застосувати. Тому існує найбільш ефективний - інтегрований захист, тобто поєднання агротехнічних, біологічних, хімічних та інших заходів захисту.


    Подібні статті

    Мікроскопічні гриби – пошкоджувані документів на різних носіях інформації
    Гриби — одна з найбільших та найрізноманітніших груп живих організмів, існуючих на Землі. Вони з’явилися понад мільярд років тому й поступово стали невід’ємною частиною всіх водних та наземних екосистем. Згідно з сучасними прогнозами, на ...

    Життєві форми організмів
    Життєва форма визначається як пристосованість організмів до комплексу факторів середовища та певного способу життя. Вперше життєві форми були виділені у рослин. Ще Теофраст класифікував рослини, виділяючи серед них дерева, чагарники, напів ...

    Головне меню