Основи біології

Рослинні клітини можна спостерігати і на препараті, приготованому з бульби картоплі. Скальпелем пошкребіть поверхню бульби картоплі та помістіть одержану кашку на предметне скло в краплю слабого розчину йоду. При великому збільшенні на препараті видно великі багатокутні прозорі клітини, в яких можна спостерігати крохмальні зерна різної величини, забарвлені йодом у синій колір. У крохмальних зернах розрізняють шаруватість. Замалюйте препарат і позначте побачені вами структури. http://gazetamg.ru вентиляция в коридоре квартиры приточная вентиляция в квартире. . Смотрите подробности етари ет 555 здесь.

. На електронній мікрофотографії (рис. 3) розгляньте клітину рослини й позначте клітинну стінку, плазмалему, цитоплазму, мітохондрії, хлоропласти, ядро, ядерну оболонку, каріоплазму, ядерце, хроматин.

Рис.3. Електронна мікрофотографія рослинної клітини

. При малому збільшенні мікроскопа знайдіть клітини на постійному мікропрепараті печінки. Переведіть мікроскоп на велике збільшення та розгляньте одну клітину. Порівняйте побачене вами із зображенням на рисунку 4. Клітини мають багатокутну форму, цитоплазма забарвлена в рожевий колір, ядро в синій. Замалюйте препарати, позначте цитоплазму і ядро.

Якщо немає постійних препаратів, приготуйте препарати клітин порожнини рота самі. Для цього стерильною скляною паличкою (спиртом) провести, легко натискуючи на внутрішню поверхню щоки.

При цьому на кінчику палички в крапельці слини потраплять злущені клітини епітелію ротової порожнини. Мазок помістіть на предметне скло і накрийте покривним скельцем. Розгляньте клітини при малому та при великому збільшенні й замалюйте їх. Клітини епітелію плоскі, неправильної форми, в них видно ядра. Більшість клітин мертві, тому ядра в них досить щільні, процеси синтезу в них згасають, тому ядерця непомітні або дуже дрібні. Якщо збільшення мікроскопа х 40, у клітинах видно велику кількість дрібних гранул мітохондрій. На цьому ж препараті на поверхні епітеліальних клітин або між ними можна знайти бактеріальні клітини різної форми, частіше паличкоподібні. Порівняйте розміри прокаріотичної (бактеріальної) та еукаріотичної клітини. Порівняйте розміри прокаріотичної клітини та мітохондрій у цитоплазмі клітин епітелію. Замалюйте препарат. На рисунку зробіть відповідні позначки.

Рис.4. Клітини печінки аксолотля

4. На електронній мікрофотографії (рис. 5) зображено клітину тварини. Позначте плазмалему, цитоплазму, гіалоплазму, мітохондрії, ЕПС, апарат Гольджі, ядро, ядерце, каріоплазму, хроматин.

Рис.5. Електронна мікрофотографія тваринної клітини

. При малому збільшенні мікроскопа на постійному мікропрепараті гриба мукора знайдіть міцелій і розгляньте його при великому збільшенні мікроскопа, порівняйте зображення з рисунком 6. Замалюйте препарат. Позначте на рисунку клітинну стінку, ядра та численні “зернята” (мітохондрії, пухирці, запасні гранули). Відрізнити їх один від одного при такому збільшенні дуже важко.

Якщо немає постійного мікропрепарату мукора, можна виготовити тимчасовий. Для цього треба взяти пліснявий шматочок хліба або якого-небудь овоча. Пліснява має вигляд пухнастого білого нальоту. Частину грибниці покладіть на предметне скло в краплю води і накрийте покривним скельцем. При малому збільшенні знайдіть міцелій гриба подалі від спорангіїв, які у воді руйнуються і з них виходить багато спор, що заважають розглядати препарат. Міцелій розгляньте при великому збільшенні мікроскопа.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Подібні статті

Розвиток хрящової тканини в онтогенезі безхвостих
З курсу загальної ембріології відомо, що в зиготі запрограмована можливість формування цілого організму. Першими розблоковуються гени, що зумовлюють здатність клітини до проліферації і регулюють загальний метаболізм клітин. В міру того, як ...

Особливості гадюки звичайної
Плазуни - перший клас хребетних, які мають основні риси вищих наземних хребетних - амніот. Розмножуються шляхом відкладання великих яєць, які мають багато жовтка і шкаралупині оболонки. Зародок має зародкові органи - амніон і алантоїс. Шкі ...

Головне меню