Основи біології

. Обертаючи револьвер, переведіть у робоче положення об'єктив великого збільшення.

. Опустіть об'єктив, дивлячись на нього збоку, майже до стикання з препаратом.

11. Дивлячись в окуляр, повільно піднімайте тубус за допомогою макрогвинта, поки в полі зору не з'явиться зображення. Не кваптеся, оскільки фокусна відстань становить усього 1 мм і зображення можна легко пропустити. Якщо це трапилось, повторіть усе спочатку (пункти 10 і 11).

. Для тонкого наведення різкості користуйтесь мікрогвинтом.

Лабораторна робота №1

Тема: Визначення деяких органічних молекул та їх властивостей

Мета - ознайомлення із принципами визначення деяких хімічних речовин, які входять до складу живих організмів.

Завдання для самопідготовки - вивчити матеріал із теми “Вуглеводи, ліпіди”, дати правильну відповідь на тести вихідного контролю.

Тести вихідного контролю

. Полісахарид крохмаль складається з мономерів: а) глюкоза; б) галактоза; в) фруктоза; г) рибоза.

. Дисахарид сахароза складається з мономерів: а) глюкоза; б)галактоза; в) фруктоза; г) рибоза.

. Опишіть властивості моносахаридів.

. Опишіть властивості полісахаридів.

. До складу нейтральних жирів можуть уходити залишки: а)фосфорної кислоти; б) багатоатомних спиртів; в) гліцеролу; г) жирних кислот; д) амінокислот; е) аміноспиртів.

. До складу фосфоліпідів можуть уходити залишки: а) фосфорної кислоти; б) багатоатомних спиртів; в) гліцеролу; г) жирних кислот; д) амінокислот; е) аміноспиртів.

. Опишіть властивості ліпідів.

. Охарактеризуйте поняття: “гідрофільність”, “гідрофобність”.

Зміст роботи

. Визначення полісахариду крохмалю за допомогою реакції з йодом

При взаємодії крохмалю з йодом утворюються сполуки, які забарвлені в синій колір. Якщо їх нагріти, забарвлення зникає, але з’являється знову при охолодженні, що свідчить про утворення нестійких комплексів включення крохмалю з йодом.

. Характерною властивістю ліпідів є їх розчинність у багатьох розчинниках (ацетон, хлороформ, діетиловий ефір) і нерозчинність у воді. Якщо до спиртового розчину ліпіду додати воду, утвориться емульсія. Найдрібніші ліпідні крапельки, зважені у воді, відбивають світло, внаслідок чого емульсія здається білою.

Обладнання та матеріали: водяна баня або спиртівка, пробірки (штатив) або стакани, мірний посуд, лійки, піпетки, олія, спирт, ефір (хлороформ, очищений гас, бензин), крохмаль, розчин Люголя.

Хід роботи

. У пробірку помістити 2 мл. 0,1% розчину крохмалю й додати 1-2 краплі розчину Люголя. Вміст пробірки перемішати і спостерігати утворення синього забарвлення. Суміш нагрійте на водяній бані чи в посудині з гарячою водою. Потім охолодіть.

Результати

. У три пробірки помістіть по 0,2-0,3 мл. олії, потім у першу додайте 5 мл. води, в другу - 5 мл. спирту, у третю - 5 мл. ефіру (хлороформу, очищеного гасу, бензину). Вміст усіх трьох пробірок енергійно перемішайте.

Висновки

Тести підсумкового контролю:

. Дайте характеристику полісахаридів.

. Назвіть відомі вам полісахариди.

. Ліпіди розчиняються у: а) воді; б) бензолі; в) неполярних розчинниках; г) кислотах; д) лугах.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7


Подібні статті

Значення газообміну для дітей 3-7 років
Актуальність: Дихання — життєво необхідний процес постійного обміну газами між організмом і зовнішнім середовищем, що оточує його. Майже всі складні реакції перетворення речовин в організмі відбуваються з обов'язковою участю кисню. Без ...

Особливості будови і життєдіяльності лишайників
Лишайники – це особливі організми, в тілі яких об’єднані водорості і гриби в нові комплекси симбіотичних організмів з новими морфологічними, фізіологічними та екологічними властивостями. Відомо понад 20 000 видів лишайників. Лишайники ...

Головне меню